Український фотограф Михайло Батрак підкорив Фотосалон у Варні

Гуляючи містом у липні-серпня, ви напевно помітили величезну фотовиставку під відкритим небом біля центрального входу в Примоський парк. 
Серед робіт мені сподобалося одне фото, яке так тонко і точно передає всі настрої, музику, емоції та кольори моря. Вже потім я подивилася на назву і не повірила своїм очам! Фотоколаж належить українському фотохудожнику Михайлу Батраку. 
Пізніше я відвідала офіційний сайт Фотосалону.

Тут можна знайти фотографії переможців, серед яких є і наш земляк, який виборов "Срібну медаль PSA" за свою роботу "Екстракт". 

Український фотограф Михайло Батрак у Варні

Звідси почалася моя особиста морська "одісея" серед тенетів інтернету. 

Інформації про Михайла Батрака виявилося не багато: стаття та інтерв'ю

 присвячені його персональній виставці в Херсоні "Я так бачу" у 2011 році. 

Сайт з роботами фотографа, який належить до  херсонського фотоклубу "Група А"

.

Справжньою знахідкою стала його сторінка у Фейсбук з останніми роботами.

Саме завдяки цьому сайту вдалося зв'язатися з Михайлом та взяти у нього ексклюзивне інтерв'ю спеціально для нашого сайту.

 

З інтерв'ю 2011 року до вашої персональної виставки у Херсоні я дізналася, що ви багато подорожуєте. Чи доводилося вам бувати у Варні, Болгарія?

Доводилося... географічно, якщо так можна висловитись. Самої Варни я так і не побачив, бо весь час просидів на території морського порту.

 

А як ви дізналися про Фотосалон у Варні? Людям, які не є фотографами, важко зрозуміти як працює така спільнота. Чи могли б ви поділитися "секретом", як фотографи дізнаються про різні події?

Фотосалон у Варні проходить під патронатами ФІАП і ПСА (Міжнародна федерація фото мистецтв при ООН та фотографічна асоциація Америки). З 2009 року я приймаю участь в міжнародних фотосалонах, тому регулярно отримую запрошення. Також, календар фотосалонів  можна отримати на офіціальному сайті ФІАП або з журналу ПСА. І ще є комерційні фотосалони, але це вже зовсім інша історія.

 

Це вже 7 Фотосалон у Варні, чи доводилося вам брати участь у ньому раніше?

Це був мій дебют у Варні.

 

Вітаю вас з успішним дебютом! Виправте мене, якщо з термінологією щось не так (мої знання з фотографії, на жаль, обмежуються фотографуванням на телефон). Якщо я не помиляюсь, ви працюєте у техніці фотоколажу. Як довго триває така кропітка робота? І скільки часу ви працювали над "Екстрактом"?

Дякую.  З термінологією не все так однозначно. Я зустрічав декілька варіантів: фотоколаж, як ви зазначили, digital art, а також "фотоманіпуляції". Робота насправді кропітка, в середньому мені потрібен один тиждень, але це вже дається в знаки досвід. В моїй практиці найбільше часу, що я витратив на одну роботу - півтора місяці (збирав двох коней з попелу). Над "Екстрактом" працював декілька тижнів.

 

Ваша фоторобота дуже гарно передає емоції, кольори та настрої моря. Ваша професія теж пов'язана з морем . То чим же для вас є море? Чи хотіли в дитинстві мати "морську" професію?

Ви дуже добре читаєте художні твори.  В мене морська професія, я СПК (Старший Помічник Капітана) - морський торговий флот. Відповісти, чим для мене є море я навряд чи зможу. Працюю з 2003 року, якось до нього звик.

 

Ви вже отримали свою нагороду? І чи проходять якісь офіційні церемонії нагородження фотографів на таких Фотосалонах? Тут зібрані роботи зі всього світу. як їх потім нагороджують?.

Нагороду отримав вчора поштою (Прим. автора: інтерв'ю відбувалося 05.08.2014). Офіційна церемонія

 нагородження проходила в Варні, але до Болгарії я не мав змоги приїхати.

 

Дивлячись на роботи херсонського фотоклубу "Група А" навіть мене як непрофесіонала вразила їх висока художня якість. А як би ви оцінили діяльність таких фотоклубів? Чи потрібні вони? Чим можуть допомагати фотографам?

Фотоклуби дуже корисні початківцям, фотографам, які роблять перші кроки. Все залежить від керівника і його здатності навчати. Для досвідчених фотографів клуби втратили своє значення, іх замінила мережа інтернет, де можна спілкуватися, обговорювати і демонструвати свої роботи перед широкою аудиторією.

 

І наостанок, після цього Фотосалону про вас дізнається більше людей. Скажіть будь ласка, які у вас плани на майбутнє? На яких ще фотосалонах найближчим часом можна буде побачити ваші роботи?

Дуже приємно, коли твоя творчість привертає увагу.  Готую до запуску свій сайт mbatrak.com. Мої роботи зараз можна побачити в Австрії, на експозиціях фотосалону Trierenberg Super Circuit. Веду преговори з брюсельською галереєю, якщо домовимося, в Брюселі отримаю свій куточок.  Французький конкурс PX3 Grand Prix проводить експозиції переможців в галереях світу, можливо, там виставлять щось з мого. Експозиція в майбутніх фотосалонах не гарантована нікому, це має вирішити жюрі, тому сказати заздалегіть де і як можна буде побачити мої роботи я зараз не зможу.

 

Але навіть те, що ви сказали вже вражає. Ми маємо знати сучасних митців. Це те, що створює нашу культуру для наступних поколінь українців.

 

Дуже дякую Михайлу Батраку за це інтерв'ю. Бажаю ще більше такий вдалих дебютів.

Всіх запрошую відвідати його сторінки з роботами - ви не пожалкуєте!