Вчора вночі регулярні підрозділи збройних сил РФ захопили українське місто Новоазовськ

- Ситуація кардинально змінилася. Російська Федерація від прихованої війни перейшла до відкритого збройного вторгнення на територію України. Це розцінюється, як зухвалий акт агресії.

- Вчора вночі регулярні підрозділи збройних сил РФ захопили українське місто Новоазовськ та низку інших населених пунктів України. Понад 10 000 мирних мешканців цих міст фактично опинилися в заручниках російських окупантів. На громадян України здійснюється психологічний тиск, лунають погрози фізичної розправи.

- Своїми зухвалими діями напередодні самітів ЄС та НАТО Росія демонструє зневагу до міжнародного права, кидає виклик усьому демократичному світу, руйнує сучасний світовий порядок.


- В результаті введення регулярних частин російської армії в Україну склалася нова ситуація. Реально це означає новий крок в реалізації стратегії Кремля – війна без проголошення війни, розхитування України, гра на слабкостях Заходу.


- Очевидно, що намагання вирішити проблему через умовляння Кремля, помножені на санкції не дали результату. Агресор йде напролом – не рахуючись з економічними та політичними втратами. Він розуміє, що санкції – це річ тимчасова, а відвойовані зони впливу – це річ тривала.


- Виходячи з цього, агресор грає довгу гру, розуміючи слабкість Заходу і важкий економічний стан України. Розрахунок – як мінімум, на створення нового світового статус-кво, а як максимум – на розхитування світової економіки та фінансової системи.


- Своїми діями Росія втягує увесь світ у війну.


- Україна – це вже де-факто майданчик війни між Заходом і Сходом, якої Захід намагається уникнути, а Росія прагне. Ми ведемо війну замість Заходу, в той час як Захід ігнорує реальність.


- Росія розраховує, що ЄС та НАТО знову не відреагують, обмежаться висловленням стурбованості у відповідь на військове вторгнення. Росія прагне показати усьому світу нездатність світових потуг реагувати на їхні дії, заявити про провал планів заходу побудувати ефективну систему безпеки.


- Європа стоїть не перед тактичним, а фундаментальним, стратегічним вибором. Європа стоїть на порозі масштабної війни, порівняно з якою і Балкани, і Чечня можуть виявитися дитячою забавкою. Йдеться про військову ядерну потугу, яка не зважає на світових гравців і на міжнародне право. Якщо Захід та Європа хочуть уникнути подальших ускладнень – вони мають діяти зараз.


- Україна вживатиме всіх заходів для реалізації свого невід’ємного права на самооборону, відповідно до статті 51 Статуту ООН.


- Закликаємо міжнародну демократичну спільноту, насамперед НАТО, ЄС, стратегічних партнерів України - надати нашій державі дієву допомогу для відсічі російській агресії.