День пам’яті жертв політичних репресій

Щороку в третю неділю травня по всій Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій, привертаючи уваги суспільства до трагічних подій в нашій історії - насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

2 червня 1937 було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) ПБ-51/94 «Про антирадянські елементи», відповідно до якого 5 серпня 1937 вийшов наказ НКВС СРСР № 0044, який поклав початок масових репресій.

День Пам'яті політичних репресій

В 1937—38 роках було арештовано за обвинуваченням в антирадянській діяльності 1 548 366 осіб і з них без суду було винесено 681 692 смертних вироки, які виконувалися негайно (тобто в середньому розстрілювалося близько тисячі людей у день).


Число розстріляних та закатованих НКВС в Україні досі невідоме.


Лише у Биківнянському лісі, де знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій, за даними науковців, покоїться близько 100 тисяч репресованих. З них на сьогодні за виявленими і опрацьованими співробітниками СБУ документами встановлено прізвища 14 191 особи.


Трагедія Биківні стоїть в одному ряді із такими злочинами як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл.


Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори.


Згідно з розсекречених архівів і документів СБУ, в Україні з 1935 по 1951 рік жертвами розкуркулення стали понад 2 млн. 800 тис. людей.


 


Давайте й ми не будемо залишатися осторонь цієї події.


Зустрічаємося біля пам'ятника жертвам комунізму у місті Варна о 13 годині.

(бульвар Сливница, в сквері біля "Градската художствена галерия „Борис Георгиев")


Ось тут мапа 


Та виглядає пам'ятник.


А задля відродження національної пам’яті, послухаємо цікаві розповіді нашої шанованої Галини Смирнової у затишному кафе.


Зафільмуємо нашу зустріч - нехай нащадки знають справжню історію України!