Web Page Maker

Відкрита група української діаспори Варні у FB 

Влад ВВ

На прохання і бажання наших діаспорян, так як наша група закрита і її бачать тільки учасники групи, ми створили другу, відкриту. У ній будемо публікувати різні оголошення та анонси, та публікації які призначені для широкої публіки. Ви також можете додавати в неї ваші оголошення, питання і публікації.
Якщо хочете приєднатися, ласкаво просимо! )
facebook.com/groups/ukrvarna/

День вишиванки організований українською діаспорою

День Вишиванки у Болгарії

Victoria Rayu

Який ще одяг може зрівнятися по барвистості і колоритності з вишиванкою? Мені здається, що ні один наряд не може так підкреслити жіночність і красу її власниці як вишиванка!
В останню неділю травня відбувся наш спільний фотопроект з Евгенією Волковой. Ми проводжали весну в українських вишиванках, з власноруч сплетеними вінками і прекрасним настроєм! Ну і де ми ще могли провести зйомку, як не на березі моря! Ми ж українці в Варні :)
Організація, макіяж Евгенія Волкова.

Відкриття youtube каналу 

Евгенія Волкова

Дорогі друзі!!!
Сьогодні ми представляємо вам ще один наш проект, проект української діаспори в Варні наш YOUTUBE канал.
Наша нова рубрика 'Готуємо з діаспорянами", в який ми,
будемо готувати для вас смачні страви і розповідати про наших діаспорян. Ми дуже сподіваємося, що ці відео допоможуть і нашим українцям прорекламувати свої послуги або продукцію, так і тим, хто планує переїзд в Болгарію і цікавиться різними аспектами життя тут в Болгарії.
Сподіваємося, що ви підтримаєте нас LIKE і репостами)
Спасибі нашим дівчаткам за сміливість, за душевність! Око радіє дивлячись на наших україночок! Дякую! Ми вас любимо! Підписуйтесь на наш канал.

Відкриття клубу "Купуй українське" 

Евгенія Волкова

Добрий вечір всім діаспорянам! У нас ще одна класна новина, наш сайт з рекламою готовий! ukrvarna.com/club/
Всі наші діаспоряни, хто пропонує різного роду послуги і товари-пишіть!
Будемо вдячні за ваші ідеї по сайту, коментарі та поради!

Пасха

Аліна Орловська

Дякуємо всім, хто розділив з нами радість світлого свята Воскресіння Христового!

Галина Смірнова
Дорогi друзi - дiаспоряни ! Щиро вiтаю з свiтлим святом Воскресiння Христового ! Хай Господь Бог допомагайе нам жити в мирi , дружбi й взаэмо порозумiннi для наших дiй на честь любойи Вiтчизни ! ХРИСТОС ВОСКРЕС !

Зустріч варненської діаспори з послом України М.Ф.Балтажи 

Евгенія Волкова

Доброго часу доби , всім нашим діаспорянам!
Отже, сьогодні (11.04.2017) відбулася, напевно, сама довгоочікувана зустріч з Послом України в Болгарії Миколою Балтаджі! Дякуємо Миколи Федоровичу за те, що ця зустріч відбулася! За те що він включив зустріч з нами в офіційний графік своїх відвідин Варни. На наш погляд, зустріч була дуже результативною!.
По-перше, хочу зазначити, що Посол був пунктуальний до секунди, так, я не перебільшую))) Ми дивилися на годинник. Рівно о 17.30 і ні секундою більше машина посла під'їхала до нашого приміщення) Ми були вражені!
Подруге, Посол подарував нам прекрасне зібрання українських пісень, на окремих дисках в красивому оформленні з позначкою "від міністерства культури" Дякуємо за подарунок! Нам дуже приємно !
Ми з радістю показали послу наше приміщення і поділилися планами на майбутнє і запросили на відкриття. Будемо чекати Посла на нашому святі!
Отже, результати зустрічі:
Головне питання, яке піднімалося, було питання про нашу кандидатуру в почесні консули в Варні і області Павлина Ніколова! Павлин Ніколов також був присутній на зустрічі! Ми сказали, що підтримуємо Павлина, як людину порядну, що має вагу і репутацію в бізнес середовищі, відомого як мецената і спонсора багатьох благодійних організацій у Варні. Людину, яка щиро любить Україну і українців, гідного представляти нашу країну! який не словом а ділом допомагає нам зараз, без будь-яких обіцянок або прохань з нашого боку.
Відповідь Посла ми озвучимо на найближчому зборі діаспори.
Далі питання піднімалося про біометричні паспорти, про те, що людям відмовляють зробити біометричний паспорт, якщо тільки не закінчується термін його дії. Посол обіцяв підняти це питання на зустрічі з консулом в Софії.
І питання про "червони" паспорти, якими все ще володіють українські громадяни, які живуть тут уже більше 20 років. Які весь час стикаються з проблемами при перетині кордонів. Посол пообіцяв розібратися з цим питанням.
Також нам пообіцяли виїзні консульські прийоми, і ми з задоволенням надамо наше приміщення (після ремонту) для прийому! Всіляко будемо сприяти полегшенню українцям питань з документами і не тільки!
Наступним було питання про наш пам'ятник. Ми передали послу те, що сказав нам архітектор Веков і гопожа Йовчева. У бесіді з мером Варни посол пообіцяв торкнутися цього питання..Також завтра посол зустрітия і з архітектором Вековим. Aрхітектора і посла попросили підтримати нас в бажанні посадити два кущі калини по обидва боки перед меморіалом. Пропозиція була зустрінута з захопленням і посол обіцяв зробити все можливе, щоб нам дозволили їх там посадити!
Порушувалося питання і про українську церкву в Варні. На жаль, поки це питання залишається відкритим і дуже бажаним. Але, як пояснив посол, існує дуже багато нюансів.
Також ми просили при зустрічі з мером Варни Іваном Портником підняти питання про участь нашої діаспори в культурних подіях Варни. Щоб ми могли доносити до болгар, що таке Україна, українці та українська культура! Щоб про нас знали, щоб про нас чули!
Mи розповіли послу про свої плани відкрити недільну українську школу. Що теж було зустрінуте з боку посла з великим задоволенням І він пообіцяв нам допомогу в цьому питанні!
Ну і звичайно ж ми розповіли послу про Natalia Misnyk, як автора украіно-болгарского розмовника, і попросили про допомогу з його боку в презентації його. На що Посол навіть сказав, що допоможе зробити презентацію на самому гідному рівні в посольстві України в Болгарії в Софії і сказав, що вважає, що це викличе великий інтерес серед болгарської публіки!
Також прозвучало запитання чи законно робити українські документи, включаючи біометричні паспорти людиною або фірмою, які не мають відношення до консульства. було oтриманo категоричну відповідь, що всіма документами може займатися виключно консульство в Софії і ніхто інший!
підбиваючи підсумки, хочеться висловити величезну подяку послу Миколі Федоровичу Балтаджі за діалог, за те що він почув нас, за те що він на кожне питання намагався відповісти максимально розгорнуто! Дякуємо за тепле ставлення і максимальну відвертість, на стільки, на скільки це було можливо! Наші враження абсолютно захоплені!
Спасибі всім, хто був на зустрічі. Спасибі Olena Dimitrova і дівчаткам з Добрича за те, що знайшли час приїхати на зустріч. Спасибі Галина Смирнова за її промову, і питання до посла!
Спасибі нашим діаспорянам!

Зустріч із заступником мера Варни Пейчо Пейчевим

Евгенія Волкова

Сьогодні (6.04.2017) нашою незмінною делегацією були у заступника мера Пейчо Пейчева. Як сказала Інна, ми ходимо в общіну як додому вже) Подробиці про зустріч розповімо при зустрічі, а зараз просто фото з заместнік кмет. )))))
Зауважте як він задоволено посміхається)))))

Великдень разом 

Евгенія Волкова

Друзі!
І на численні прохання і вже 4годічной традиції на Великдень 16 квітня чекаємо вас на почівной базі Світі Нікола на Бриз ( 43°12'59.1"N 27°57'38.6"E ) щоб разом провести такий світлий день і привітати один одного.
І як ви знаєте, ця наша зустріч носить суто розважальний характер, ніяких важливих питань ми на відпочинку не піднімаємо.
Барбекю, вода і холодильник там є, кожен бере з собою що вважатиме за потрібне (м'ясо для шашликів, овочі, пасочки і т.д.) Єдине-не забудьте вугілля.
Вартість альтанки з барбекю 50 лв за день на всіх.
Записуйтесь тут

Наші вінничани на феріботі

Евгенія Волкова

Наші вінничани на феріботі))) Вони пройшли митницю, контроль, і вже в каюті чекають відплиття (26.03.2017). Я говорила з ними, вони ще раз дякували всім за допомогу!
Отже, поїхали Аллочка з чоловіком рано вранці, забрали їх з циганської махали і повезли в Белослав.
З 7 до 12 ранку з ними розбиралася митниця, виписували акт, укладали й заповнювали документи. При цьому кожен, хто працює, поводилися максимально люб'язно, з розумінням поставилися і до Кості на візку.
Ну і ще одна проблема був у тому, як піднятися на борт Кості на коляске по трапу ...
Ну і Христо, чоловікові Алли, довелося проходити митницю на своїй машині, щоб заїхати на паром і залишити їх на першій палубі.
Потім на другий поверх в каюту його вже допомагали нести морячки з ферібота.
Загалом вони вже в каюті, пообідали і чекають відплиття.))) Як доберуться додому, вони нам подзвонять по вайберу.
І, так, ми зробили це! Можна видихати)))))
І в момент, коли я зараз майже натиснула кнопку опублікувати, подзвонили Оксана з Костею і сказали, то вони відплили))

Зменшення сумм державної плати за тимчасове та довготривале перебування.

Аліна Орловська

Увага! Термінові та важливі новини відносно зменшення сумм державної плати за тимчасове та довготривале перебування у республіці Болгарія.
ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 51
ОТ 16 МАРТ 2017 Г.
за изменение и допълнение на Тарифа № 4 за
таксите, които се събират в системата на Министерството на вътрешните работи по Закона за държавните такси, приета с Постановление № 53 на Министерския съвет от 1998 г.
(обн., ДВ, бр. 27 от 1998 г.; изм. и доп., бр. 9, 33 и 78 от 1999 г., бр. 43, 65 и 86 от 2000 г.; попр., бр. 27 от 2001 г.; изм. и доп., бр. 106 и 108 от 2001 г., бр. 24, 34, 39, 106 и 111 от 2003 г., бр. 15, 24 и 32 от 2004 г.; попр., бр. 36 от 2004 г.; изм. и доп., бр. 52 от 2006 г., бр. 16 и 21 от 2007 г.; попр., бр. 26 от 2007 г.; изм. и
доп., бр. 32 и 75 от 2007 г., бр. 81 от 2008 г., бр. 27 от 2009 г., бр. 18 и 75 от 2010 г., бр. 2, 7, 51 и 77 от 2011 г., бр. 27 и 103 от 2012 г., бр. 38 от 2013 г., бр. 50 и 74 от 2014 г., бр. 6, 29 и 57 от 2015 г. и бр. 66 от 2016 г.)
МИНИСТЕРСКИЯТ СЪВЕТ
ПО С Т А НОВИ :
§ 1. В чл. 10, ал. 1 след думите „Република България“ се поставя запетая и се добавя „с изключение на случаите по чл. 10б“.
§ 2. Създава се чл. 10б:
„Чл. 10б.
(1) При предоставяне право на продължително пребиваване на чужденец в Република България на основание чл. 24, ал. 1, т. 5, 13 и 18, чл. 24е, ал. 1, чл. 33г, ал. 4, чл. 33к, ал. 3 и чл. 33р, ал. 1 от Закона за чужденците в Република България със срок до 1 година се събира такса в размер 150 лв.
(2) При предоставяне право на продължително пребиваване на чужденец в Република България на основание чл. 24в от Закона за чужденците в Република България със срок
до 1 година се събира такса в размер 100 лв.
(3) При предоставяне право на продължително пребиваване на чужденец в Република България на основание чл. 24б, 24и, 33к и 33л от Закона за чужденците в Република България със срок до 1 година се събира такса в размер 110 лв.
(4) Срокът, за който се събират таксите по ал. 1 – 3, се изчислява от датата на изтичане на последното разрешение за пребиваване на чужденеца в Република България, ако няма
прекъсване на срока за пребиваване.“
§ 3. В чл. 12 се правят следните изменения:
1. Алинея 1 се изменя така:
„(1) За разрешаване на постоянно пребиваване на чужденец в Република България се събира такса в размер 1000 лв.“
2. Алинея 3 се отменя.
§ 4. Създава се чл. 12а:
„Чл. 12а. За разрешаване на дългосрочно пребиваване на чужденец в Република България се събира такса в размер 110 лв.“
Заключителна разпоредба
§ 5. Постановлението влиза в сила от деня на обнародването му в „Държавен вестник“.
Министър-председател:
Огнян Герджиков
Главен секретар на Министерския съвет:
Веселин Даков

Ремонт стелі та допомога

Евгенія Волкова

З завтрашнього дня у нас на приміщенні будуть робити стелю, зроблять гіпсокартон, пофарбують. Матеріали вже завезені, всі витрати по стелі в великому залі бере на себе Павлiн Ніколов!!!.

Спасибі йому величезне, що не залишає нас і допомагає!

Тому завтра 25.03.2017 ми кличемо вас на 11.00 тільки зустрітися з людьми Оксаною і Костею, яки ми допомагаємо з квитками.

Будь ласка, хто буде-напишіть, людина на інвалідній колясці буде їхати здалеку, напишіть хто підійде завтра в суботу о 11.00. Ми з Аліною теж будемо заради них. Будь ласка, поважайте і наш час теж, напишіть будете ви чи ні, так як субота це і наш вихідний теж.